Plan dnia

Płatności

Oferta Przedszkola

Przedszkole dla wszystkich.

Przedszkole FIKU MIKU to nowoczesne przedszkole, do którego zapraszamy Państwa dzieci!

Zapewniamy:

• indywidualne podejście przedszkolanek,
  • przedszkole o przyjaznej i bezpiecznej atmosferze,
  • stosowanie nowoczesnych metod, które zachęcają dzieci do zdobycia wiedzy,
  • skuteczne kształtowanie inteligencji dzieci,
  • przemycanie licznych walorów edukacyjnych w zabawie,
  • sprawdzone metody wdrażania umiejętności językowych,
  • przedszkole współpracujące z rodzicami,
  • zabawy w ogrodzie (na terenie naszego obiektu),
  • zajęcia logopedyczne,
  • ciekawe wycieczki,
  • spotkania teatralne,
  • i wiele innych, których żadne przedszkole Państwu nie zapewni!

Nasze przedszkole zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo dzieciom i komfort psychiczny rodzicom. Kładziemy także duży nacisk na wychowanie i naukę Państwa pociech. Dlatego zaufało nam już szerokie grono Rodziców. Dziś chcielibyśmy, by również Państwo nie musieli się martwić, co robi Wasze dziecko w czasie gdy Wy pracujecie.

Jeśli więc chcecie oddać swoje dzieci w dobre ręce, zapewnić im profesjonalną opiekę, harmonijny i bezpieczny rozwój - nasze przedszkole stoi przed Wami otworem. Zadzwońcie  do nas albo odwiedźcie nasze przedszkole aby dowiedzieć się czegoś więcej o szczegółach współpracy. Odpowiemy na wszystkie pytania! Gwarantujemy, że FIKU MIKU to przedszkole, któremu warto zaufać.

Oferujemy:

Zabawy dydaktyczne:

• opowiadanie i czytanie bajek
  • oglądanie ilustracji
  • śpiewanie piosenek

CELE: rozwój procesów poznawczych, mowy, pamięci, uwagi, myślenia, kształtowanie wrażliwości słuchowej

Zabawy ruchowe:

• rytmika
  • ćwiczenia ruchowo-naśladowcze
  • zabawy ruchowe przy muzyce
  • ćwiczenia ogólnorozwojowe

CELE:  doskonalenie ogólnej sprawności fizycznej dziecka, kształtowanie wrażliwości słuchowej, zapobieganie płaskostopiu

Zabawy manipulacyjno - konstrukcyjne:

• budowa z klocków
  • nakładanie kółek na piramidki

CELE: kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, kształtowanie sprawności manualnej

Pierwsze gry i zabawy z klockami, rozpoczynają się od eksperymentowania (rzucania, toczenia, dotykania), potem są one wykorzystywane do budowy, a następnie służą jako materiał do stworzenia gier fabularnych.

Konstruowanie – to najważniejszy rodzaj działalności w wieku szkolnym i przedszkolnym. Ważne jest, żeby zabawki do konstruowania dawały możliwość maksymalnego wyrażenia swojej wyobraźni oraz zachęcały do badania, eksperymentowania i poznawania. Duża ilość różnokolorowych elementów pobudza do odtwarzania różnego rodzaju ról społecznych i sytuacji, przy zabawie w grupie, jak i w pojedynkę.

Z ich pomocą dziecko poznaje: kolor, kształt, magnetyzm, związki logiczne pomiędzy poszczególnymi elementami.

Bawiąc się magnetyczną zabawką, dzieci nie tylko tworzą różne kształty oraz dwu- i trójwymiarowe struktury, lecz także rozwijają zdolności motoryczne, uwagę, wyobraźnię przestrzenną, myślenie asocjacyjne oraz wyrabiają w sobie pilność i staranność. Dany zestaw pozwala tworzyć przeróżne konstrukcje z miękkich elementów, rozwijając w ten sposób zdolności motoryczne rąk i pamięć wzrokową, fantazję i koordynację ruchów, a także pobudza zainteresowanie dziecka nauką oraz zachęca je do zapoznania się z fizyką.

Zabawy tematyczne:

• w kąciku kuchennym
  • w kąciku lekarskim
  • w kąciku sklepowym
  • w kąciku fryzjerskim

CELE: kształtowanie wyobraźni, spostrzeżeń, myślenia, poznawanie zawodów, nauka zwrotów grzecznościowych, czynności wykonywanych w życiu codziennym